Riešenie chrápania: poradíte si sami?

riešenie chrápanie
netrápte sa a vyriešte svoje chrápanie

Nepríjemné chrápanie vie poriadne prevetrať vzťah. Poznáte to, ak váš partner chrápe. Jednoducho sa pri ňom nedá spať, pretože chrápanie sa stupňuje a je neznesiteľné. Môžeme sa s týmto neduhom vysporiadať? Alebo je to neriešiteľná situácia?!

Riešenie chrápania… chrápanie príčiny… chrápanie liečba

Dnešná medicína sa zaoberá aj takýmto problémom. Riešenie chrápania býva často banalitou, no niekedy dá zabrať, kým sa príde na jeho príčinu. Prvé otázky budú smerovať k vášmu životnému štýlu.

Dôležité je to, ako sa stravujete. Sú to mastné a nezdravé jedlá, alebo sa najete hlavne pred spaním? To všetko môže zaťažiť organizmus a smeruje to k chrápaniu. Tiež je dôležité, či máte dostatok pohybu, pretože ak už sa stravujete nezdravo, aspoň by ste sa mali snažiť prijaté kalórie spáliť. V opačnom prípade sa stretávame s obezitou rôzneho stupňa.

Čo na chrápanie?

Mnoho pacientov práve úpravou nesprávneho životného štýlu dosiahnu, že chrápanie jednoducho vymizne spolu s nadbytočnými kilogramami. Ak však takýmito problémami netrpíte a aj tak vás trápi chrápanie, tak potom musíte vyhľadať odbornú pomoc. Nasleduje ORL vyšetrenie, či nemáte zväčšené mandle, prípadne iné problémy. Na Slovensku fungujú spánkové laboratóriá, kde vás vyšetria a poradia vám odborný postup, ktorý je pre vás najvhodnejší.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

14 + = 21